Connect with us
youtube abone satın al Youtube 4000 saat izlenme satın al Youtube beğeni satın al İnstagram Takipçi Satın Al

Uncategorized

Windows 10 güncellemelerinin ne uğruna sorunlu olduğu ortaya çalıştı detaylı açıklamalar

Windows 10 güncellemelerinin neden sorunlu olduğu ortaya çıktı detaylı açıklamalar

w10

Microsoft’un yayınını yaptığı Windows 10 güncellemelerinin sorunlu çıkması artık bir gelenek haline gelmiş durumda. Kullanıcılar da artık bu duruma iyice alıştıkları için hoş olmayan sürprizlere karşı hazırlıklılar.

Sorunlar bir sene önce Windows 10 Ekim 2018 Güncellemesi’nin yayınlanmasıyla başladı. Kullanıcıların bilgisayarlarında bulunan belgeler, resimler ve diğer dosyaların ortadan kaybolmasına yol açtı.

Sorunsuz güncelleme yok


Daha sonra yayımlanan Windows 10 Mayıs 2019 Güncellemesi’nde gidişat biraz düzeldi ama bu sefer de aylık güncellemelerde sorun çıktı. Yüksek seviyede CPU kullanımı, internete bağlanamama problemi, ses sorunu, Başlat Menüsü ve Görev Çubuğu’nun bozulması gibi hatalar meydana geldi.

Büyük sonbahar güncellemesi olan Windows 10 Kasım 2019 Güncellemesi, Dosya Gezgini‘ni bozdu. Kısa bir süre önce yayımlanan Ocak ayı toplu güncellemesi ise bazı sistemlerde önyükleme ve mavi ekran hatasının yaşanmasına neden oluyor.

Test ekibi işten çıkarıldı


Şirketin eski çalışanlarına göre tüm bu karmaşa Microsoft’un güncellemeler için yürütmüş olduğu test sürecini değiştirmesinden kaynaklanıyor. Yazılım devinin daha önce Windows güncellemelerini test etmekle görevli bir ekibi vardı.

Söz konusu ekipte sürücüler ya da arayüz gibi farklı alt grupların olduğu ve tüm ekibin günlük toplantılar gerçekleştirerek problemleri tartıştığı belirtiliyor. Ayrıca o dönem güncellemeler sanal sistemlerden ziyade gerçek bilgisayarlarda test ediliyormuş.

Microsoft, 2014 senesinde test ekibini işten çıkararak bu kritik görevi sanal makinelere ve yoğun olarak Windows Insider üyelerine yükledi. Hal böyle olunca da Windows 10 güncellemelerinin kalitesinde ciddi bir düşüş yaşandı. Şirket bu sıkıntıyı giderecek yeni yollar arıyor.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al