Connect with us
youtube abone satın al Youtube 4000 saat izlenme satın al Youtube beğeni satın al İnstagram Takipçi Satın Al

LİNUX HAKKINDA BİLGİLER

Bazı Kali Linux araçları hakkında bilgiler

Dirbuster:

Komut satırına “dirbuster” yazarak çalıştırabiliriz.
Gizlenmiş olan web serverinde / sayfasındaki gizli dosyayı yada dosya dizinini bulmak için kullanılır.
Dirbuster brute force saldırılarıdır.

Dirbuster:

Nikto:
(nikto) komutu vererek çalıştırılır.Web server üzerinde açık taramak içindir Kullanımına erişmek için nikto komutu kullanılır.

NİKTO

DNSenum:

Dnsenum alan adı hakkında bilgi toplamak için kulalnılır

DNSENUM

Fierce:komut satırına “fierce” yazarak çalıştırabilirsiniz. Fierce dns tarayıcısıdır.

fıerce

Hping3:
“hping3” yazılır ve çalıştırılır. hping, komut satırı odaklı bir TCP / IP paket toplayıcı / çözümleyicidir.

hping

NMAP:
Komut satırına “nmap” yazarak çalıştırılır. Network Mapper’ın kısaltması olan Nmap, güvenlik açığı taraması ve ağ keşfi için ücretsiz, açık kaynaklı bir araçtır. Ağ yöneticileri, sistemlerinde hangi cihazların çalıştığını belirlemek, mevcut ana bilgisayarları ve sundukları hizmetleri keşfetmek, açık bağlantı noktalarını bulmak ve güvenlik risklerini tespit etmek için Nmap’i kullanır.

nmap

W3af:
w3af yazarak çalıştırılır. Web Uygulaması Saldırı ve Denetim Çerçevesidir . Projenin amacı, tüm web uygulaması güvenlik açıklarını bularak ve istismar ederek web uygulamalarınızı güvence altına almanıza yardımcı olacak bir çerçeve oluşturmaktır.

w3af

Reaver:

Reaver, WPS’ye karşı sağlam ve pratik bir saldırı olacak şekilde tasarlanmıştır ve çok çeşitli erişim noktaları ve WPS uygulamalarına karşı test edilmiştir.

wifi

John the Ripper:
jojn yazarak çalıştırılır.şifrelenmiş hashları kırmak için yararlı bir programdır

john the ripper

Sqlmap:
konsola sqlmap yazarak çalıştırabilirsiniz sql injection için kullanılır

sqlmap

Hydra:
hydra ile brute force saldırı düzenlenmektedir

hydra

Ettercap:
ettercap trafik analiz aracıdır

ettercap

Wifite:
Wifite komutu ile çalıştırırız.Şifrelenmiş ağlara saldırmak için kullanılır.Wifi hacklemek için kullanılabilir ancak WPA gibi şifrelenmiş ağlarda işe yarar.Kullanım kılavuzu wifite –help ile açılır.

Wifite

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al youtube abone al